top of page
Фото автораКаплій Олена Юріївна

БЦЖ або щеплення в умовах війни. Власна історія

Ранок 24 лютого 2022 року пам`ятатмуть усі люди без виключення.о 5:00, за Києвом, міжнародний військовий злочинець на прізвисько путя, намагаючись «остаточно вирішити українське питання», розпочав масовану атаку із застосуванням усіх видів озброєння на всі великі міста вільної України. Наслідуючи Гітлера, який теж хотів «остаточно вирішити єврейське питання», він наказав своїм військам перейти державний кордон України та атакувати його столицю та міста, об’єкти критичної інфраструктури, аеродроми, Збройні Сили України, вбиваючи на своєму шляху мирних громадян, руйнуючи їхні будинки, школи та дитячі садки. Білорусь приєдналася до атаки на боці Росії. Але щось пішло не так і ця атака захлинулась. Народ України завадив його планам. Його армія була зупинена і почала швидко утилізуватися, втрачаючи за перші кілька днів більше живої сили та техніки, ніж за багато років двох чеченських воєн та сирійську авантюру, разом узяті. Демократичний світ не здригнувся і об’єднався довкола України. Війна Росії проти України - злочин проти людяності та Росія має відповісти за це!

Для мене цей ранок виявився фатальним на мою думку, бо мене із моєю недоношеною донечкою,яка важила тоді 1820 кг екстренно виписиали з пологового будинку і виходжування моєї крихітки лягло на мої плечі, включаючи знаходжнення хорошого спеціаліста у місті Черкаси,який в період війни зможе 24/7 надавати допомогу.





24 лютого, після виписки ми з моїм чоловіком не знали,що робити, куди звератися і як доглядати за недоношеною дитиною. Я мала певні навички, про те не на професійному рівні. На другий день, до нас прийшла патронажна медсестра, яка не могла нам допомогти ,бо вона лише знала ,як доглядати за дітьми,які народжені в термін.Тому ліки,які вона призначала нам недпомагали. Потім, ми на місяць поїхали в село, тому що не могли більше терпіти звуки сирен,бо наші нерви були просто зіпсовані вщент.

Коли в донечки розпочався хронічний запор, я не витримала і почала шукати фахівця. Ним вияивлася педіатр приватної клініки Грєвцова Галина Володимирівна. Вона відразу взяла нас під своє професійне крило. Нам прийшлося переїхати знову в Черкаси і тоді ми залишилися там ,бо здоров`я донечки стояло на першому плані.

Прийшовши на перший огляд, Галина Володимирівна , відразу назначила нам графік вакцинації. Виявляється ,перед випискою з пологового, коли Мілена (наша донечка), набрала б вагу 2.000 кг ,повинні були зробити дві вакцини БЦЖ та Гексаксим,але війна все зіпсувала. Тому, ми терміново вирішили зробити вакцицину,тому що ранні пташечки мають великий ризик до різних захворювань. Педіатр подзвонила в Червону Слободу і нам прийшлося туди їхати на БЦЖ, тому що вакцина відкривається на 10 людей. Усі недоношені дітки з області їхали туди,тому що на початку війни можна дістати її було тільки таким чином.


Довідково: БЦЖ — це жива вакцина з настільки ослабленими мікобактеріями, що вони не здатні викликати захворювання. БЦЖ — вакцина від важких, генералізованих форм туберкульозу, таких як туберкульозний менінгіт і міліарний туберкульоз. Вони особливо небезпечні для дітей першого року життя.Щоб убезпечити дітей від серйозних загроз для здоров'я, слід за можливості отримати всі необхідні щеплення. В тому числі, БЦЖ.



Як пояснила педіатр, Галина Володимирівна, щоб убезпечити дітей від серйозних загроз для здоров'я, слід за можливості отримати всі необхідні щеплення. В тому числі, БЦЖ. Хочу нагадати, що щеплення БЦЖ проводиться на 3-5-й день життя дитини. Але якщо з об'єктивних причин ваш малюк не отримав вакцину в цей час, ви можете щепити дитину пізніше, як тільки це стане можливим і безпечним. Якщо ви виїхали з дитиною за кордон і знайшли можливість щепити її там, – зберігайте відмітку про вакцинацію. Перші щеплення немовлятам роблять ще в пологовому будинку: від гепатиту B – у першу добу та від туберкульозу (БЦЖ) – упродовж 3–5 діб після народження.


Чому саме ці дві вакцини?

Чим молодший вік інфікування вірусом гепатиту В, то більша ймовірність переходу гострої форми захворювання в хронічну. Для немовлят цей показник становить 90%. Інфікувати ж дитину може людина, яка взагалі не знає про свою хворобу. Ліків від гепатиту В не існує.

Вакцина БЦЖ допомагає імунній системі вашої дитини боротися зі збудником туберкульозу (мікобактерією) і запобігає зараженню. Ми рекомендуємо не відмовлятися від цього щеплення, адже ситуація із туберкульозом в Україні дуже складна, а захворювання – особливо небезпечне для дітей віком до 5 років. Як і у випадку з гепатитом, ви ніколи не знаєте, де на вашого малюка чатує небезпека. І часто від вашого вибору залежать не лише його здоров’я, а й життя.


Що робити, якщо ви пропустили якусь із доз щеплення?

Якщо якась із доз щеплення була пропущена, не варто панікувати. Пропуск вакцинації не означає, що треба розпочинати серію щеплень спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу.







Як пройшла вакцинація БЦЖ і чи були побічні реакції?

Вакцинація пройшла добре, доречі в черзі ми пробули недовго. Мілена в нас не плакала, лише залишився слід від уколу. Як правило, в усіх дітей, яким зроблено щеплення БЦЖ, розвивається місцева реакція. Через 1-6 тижнів на місці щеплення утворюється невелика папула (пляма) червоного кольору, яка дещо виступає над поверхнею шкіри. Вона загоюється через кілька тижнів.Через 6-12 тижнів на місці папули може утворитися мокнуча виразка невеликих розмірів. Загоюватися виразка може протягом трьох місяців. Після чого на місці уколу залишить невеликий рубчик. Ми не мочили руку три дні і температури в нас не було. Доречі, рука у донечки боліла три дні.


Якщо мене запитають чи я за вакцинацію,то моя відповідь буде лише одна :"Так". Я буду робити всі вакцинації, на які немає протипоказу у Мілени, тому що вакцинація знижує ризик захворювання.


11 переглядів

Bình luận


bottom of page